Ruby on Rails

Aktualizacja: 14.03.2019

Zobacz polecane:

Kursy

Przeczytaj o Ruby on Rails na oficjalnej stronie

Ruby on Rails to w pełni wyposażony framework do tworzenia aplikacji internetowych w języku Ruby opartych o model MVC (Model-View-Controller). Znacznie uprzyjemnia, ułatwia i przyspiesza proces tworzenia aplikacji i daje Ci niemal wszystko, czego potrzebujesz.

Został zaprojektowany tak, aby programista mógł stworzyć funkcjonującą aplikację w jak najkrótszym czasie, co za tym idzie, pisząc jak najmniej kodu.

Rails działa według założeń swojego twórcy, David’a Heinemeier Hansson: “Ruby jest przede wszystkim językiem do pisania pięknego kodu, który czyni programistów szczęśliwymi. Biorąc to pod uwagę, Rails jest próbą połączenia piękna i produktywności.”.

Ruby posiada wiele zalet, m.in. w przejrzysty sposób współpracuje z różnymi bazami danych, nie wymagając przy okazji zmiany kodu przez programistę. Strony stworzone w tym frameworku nie należą do demonów szybkości, co jest ceną za wygodę pracy oraz szybkość tworzenia aplikacji. Jednak w swoich zastosowaniach spełnia się znakomicie.

Z Ruby on Rails korzysta każdy, począwszy od małych firm, poprzez organizacje non-profit, a na dużych organizacjach kończąc. Rails znajduje zastosowanie jako narzędzie tworzenia praktycznie każdego rodzaju aplikacji internetowej, czy będzie to oprogramowanie do współpracy online, tworzenia społeczności, e-commerce, zarządzania treścią czy statystyk.

Aplikacje zbudowane na Railsach:

Najlepsze kursy video do nauki Ruby on Rails

na platformie Udemy:

Ładowanie...